My story

Hi everyone! My name is Daniela and I was born in a beautiful country in the heart of Europe. When I was little I thought all the people in the world spoke the same language. Later I discovered that there are hundreds of countries around our little Slovakia, thousands of languages people speak and never ending possibilities to explore all of it. And then I got my first camera. A long time has passed since then. Meanwhile I fell in love with traveling, photography and Scandinavia.

In 2010 I visited Sweden for the first time as an exchange student. I knew right away that I would have to come back one day. My wish came true in 2014 when I got accepted to Lund University and studied Swedish for 7 months. Over the years I traveled to Norway, Finland, USA, Canada and many more. But my heart got completely stolen in Iceland where I also worked as a volunteer. Raw nature, vast landscapes and dancing Northern Lights above my head changed me for good. 

And now I would like to share my images and experiences with you all. 

Kto som

Ahoj! Volám sa Daniela a narodila som sa v krásnej krajine v srdci Európy. Keď som bola malá, myslela som si, že všetci ľudia na svete hovoria rovnakým jazykom. Neskôr som zistila, že naše malé Slovensko obklopujú stovky krajín, milióny ľudí a každý hovorí trochu inak. Odvtedy uplynulo veľa času a ja som objavila čaro cestovania, dostala svoj prvý fotoaparát a zaľúbila sa do Škandinávie.

Prvýkrát som navštívila Švédsko ako Erasmus študent a už vtedy som vedela, že raz sa budem musieť vrátiť a naučiť sa ten zaujímavý spevavý jazyk. O štyri roky neskôr ma prijali na univerzitu v Lunde, kde som sa učila 7 mesiacov po švédsky. Medzitým som navštívila niekoľkokrát Nórsko, USA, Kanadu, Fínsko a mnoho ďalších. A to jedno špeciálne miesto v mojom srdci si získal Island, kam som vycestovala aj ako dobrovoľník. Drsná príroda, nekonečné hory, lávové polia, vodopády a tancujúca polárna žiara nad hlavou ma zmenili už navždy.

A teraz by som sa chcela s vami podeliť o svoje severské zážitky a skúsenosti.